JAK WYGLĄDA HARMONOGRAM PRAC NAD PROJEKTEM WNĘTRZ?

Już na etapie zaproszenia Was do współpracy zależy mi, abyście czuli się komfortowo i otrzymali ode mnie rzetelne i konkretne informacje. Dlatego w sposób dokładny i przejrzysty przedstawiam Wam opis jak będzie przebiegał cały proces projektowy. Chcę abyście wiedzieli w jaki sposób Was wspieram, gdy zdecydujecie się na skorzystanie z moich usług.

KONSULTACJE/ ANALIZA POTRZEB

Pierwszym etapem procesu projektowego jest rozpoznanie Państwa potrzeb, aby móc zaproponować unikalny projekt i rozwiązania, które będą dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Jest to etap rozmów, spotkań i pozyskiwania informacji. W tym celu otrzymują Państwo szczegółową ankietę z pytaniami o potrzeby funkcjonalne i estetyczne, budżet, preferowane rozwiązania techniczne i instalacyjne, a także styl życia. Na tym etapie dokonywane są również pomiary projektowanej inwestycji, o ile jest taka możliwość i ustalenia. W innej sytuacji, pracujemy na rzutach dostarczonych przez Inwestora lub dewelopera, dopuszczając korektę wymiarów, jeśli są rozbieżności ze stanem rzeczywistym lokalu.

UKŁAD FUNKCJONALNY

Na podstawie wymagań klienta zostają opracowane 2-3 propozycje układu funkcjonalnego w formie rzutów 2d, obejmujących rozmieszczenie mebli, zabudów, wymaganych sprzętów. Do rzutów dołączone są monochromatyczne widoki modelu 3d przedstawiające samą przestrzeń z przykładowymi meblami oraz zabudowami na wymiar. Widoki mają na celu pomóc w zobrazowaniu sobie wnętrza z perspektywy człowieka w zaproponowanych wariantach. Koncepcja powstaje na bazie wybranego jednego z układów.

PROJEKT KONCEPCYJNY

W oparciu o wybrany układ funkcjonalny opracowany zostaje moodboard stylistyczny. Po jego prezentacji przystępujemy do opracowania modelu 3d całego wnętrza. Inwestorzy na tym etapie wprowadzają zaproponowane przez siebie zmiany i poprawki w ilości określonej w danym pakiecie. Następnie koncepcja zostaje przekazana Inwestorom w formie fotorealistycznych wizualizacji.

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Po zatwierdzeniu projektu koncepcyjnego zaczynamy prace nad projektem wykonawczym. Na tym etapie opracowujemy wszystkie niezbędne rysunki techniczne m.in. podłóg, sufitów, ścian, łazienek, a także mebli projektowanych na wymiar i innych szczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Dokumentacja projektowa posłuży wykonawcom do przeprowadzenia realizacji zgodnie z założeniami projektowymi. Wraz z dokumentacją techniczną otrzymują Państwo zestawienie produktów, na które składa się spis m.in. mebli ruchomych, opraw oświetleniowych, płytek, armatury i ceramiki, tapet, czy osprzętu elektrycznego.

NADZÓR AUTORSKI NAD PROJEKTEM

Elementy składowe projektu – wizualizacje koncepcji oraz dokumentacja wykonawcza są przygotowywane w rzetelny sposób tak, aby możliwie jak najbardziej ułatwić wykonawcom realizację projektu. 

W zależności od Państwa indywidualnych preferencji i zapotrzebowania, bierzemy udział w nadzorze autorskim nad realizacją. Ten etap polega na konsultacjach z wykonawcami i objaśnianiu poszczególnych rozwiązań tak, aby mieć pewność, że realizacja przebiega zgodnie z założeniami projektanta i oczekiwaniami Inwestora. Jest to również omawianie i rozwiązywanie bieżących zagadnień, powstałych na etapie remontu i wykończenia, a także wizyty na miejscu realizacji.

Układy funkcjonalne

Określają sposób organizacji przestrzeni. Pokazują proponowane rozmieszczenie mebli oraz wyposażenia.

Moodboardy

To wizualne przedstawienie koncepcji projektowej, które. ułatwia podjęcie decyzji o dalszym kierunku projektu jeszcze przed rozpoczęciem wizualizacji.

Wizualizacje

Komputerowo generowane obrazy, które mają pokazać ogólny koncept projektowy w sposób imitujący zdjęcia przyszłej realizacji.

Rysunki

Rysunki techniczne – ogólne i szczegółowe. Te pierwsze obejmują rzuty w skali 1:50 obrazujące plany wyburzeń, nowych zabudowań, aranżacji z meblami na wymiar, wod-kan, oświetlenia, wytycznych elektryki, wykończeń sufitów, wykończeń podłóg oraz wykończeń ścian. Rysunki szczegółowe w skali 1:25 oraz 1:20 obejmują one rysunki mebli na wymiar, detale na inne zabudowy wykończone różnymi okładzinami ściennymi; detale pokazujące szczególne rozwiązania np. wnęk oświetleniowych

Lista wyposażenia

Specyfikacja zawierająca listę elementów wyposażenia, które Projektant poleca Inwestorowi do kupienia, aby zrealizować projekt.